Jak dbać o kocyk minky?

kocyk minky

Rynek tekstylny pęka w szwach, sprawdzam jakość różnych materiałów, lecz wybieram tylko te, które są najlepsze dla skóry dziecka. Należy odpowiednio o nie dbać, aby można było cieszyć się ich niezmienną kolorystyką i miękkością tkanin. Podpowiem jak…

Każda wyprawka dla noworodka od Tup Tup szyta jest z największą starannością, po to by zachować najwyższą jakość materiału, wszystko po to, aby mogły otulać dzieci jak najdłużej. Materiały, których używam do produkcji pościeli posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, są więc bezpieczne dla dzieci – również alergików.

Jak dbać o kocyk minky?

Niezależnie z jakich materiałów powstała wyprawka dla dzieci warto pamiętać o kilku przykazaniach co do pielęgnacji produktów.

Po pierwsze temperatura! Woda podczas prania najlepiej jakby miała 30-40°C. Cieplejsza temperatura może zniszczyć, skurczyć i zmienić strykturę materiałów (głównie minky). Najbezpieczniej wyprać pościel dla dzieci w programie “pranie ręczne”, ponieważ najczęściej zakłada niską temperaturę wody oraz niską liczbę obrotów – max 600 obr/min.

Nie polecam suszenia w suszarce bębnowej, kocyk minky może przez to stracić strukturę kropek oraz poskleja się plusz, taki kocyk minky nie wygląda estetycznie. Wyprany kocyk minky najlepiej susz rozłożony na płasko.

Do prania używaj jedynie środków bezpiecznych dla dzieci, nie dodawaj płynów zmiękczających, wybielaczy. Nie zaleca się czyszczenia chemicznego.

Całe wyprawki dla noworodka można prasować TYLKO po stronie bawełnianej/bambusowej. Temperatura żelazka nie powinna przekraczać 110 º C. W żadnym wypadku nie zaleca się prasowania po stronie minky, velvetu i wafelka. Użycie żelazka od strony Minky i wafelka zawsze kończy się spłyceniem, a następnie zniknięciem ich charakterystycznych wytłoczeń.

Co z wypełnieniem?

Często zadawane pytanie. Przecież każda kołderka, ochraniacz, czy poduszka wypełnienie ma wszyte na stałe, jak to prać? Bez obaw, wypełnienia, które stosujemy w naszych wyrobach nie przesuwają się. oraz nie zbijają się w trakcie prania.

I tyle – używać, okrywać i tulić 🙂

Share this post
  , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisane materiały