Dlaczego warto zdecydować się na bawełnę PREMIUM?

kocyk minky

Kompletując wyprawkę do łóżeczka dziecka warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których powstanie. Warto się zorientować, aby oprócz walorów estetycznych posiadały również inne ważne cechy. Niewątpliwie powinny być ze sprawdzonego źródła, posiadające odpowiednie atesty, antyalergiczne. 

Jakie są główne różnice między bawełną standard a bawełną premium?

Po pierwsze gramatura! W bawełnie premium wynosi ona 145-150 g/m2. Bawełna standard jest cieńsza, 110-120 g/m2.

Po drugie jakość druku. W bawełnie premium mamy do czynienia z drukiem cyfrowym. Zauważalnie lepsza kolorystyka, druk jest niewyczuwalny pod palcami, nie wytraca koloru po wielokrotnym praniu i nie gniecie się tak bardzo, jak standardowa bawełna.

Jest mięciutka od nowości, przyjazna dla skóry dziecka. Bawełna standardowa niestety potrzebuje czasem wielokrotnego prania aż nabierze miękkości. Po drodze gubiąc kolory…

Ponadto wśród bawełny premium raz za razem znaleźć można niepowtarzalne, oryginalne, niemal bajkowe wzory, które zaciekawią Twoje dziecko oraz zmienią jego kącik w przytulne miejsce odpoczynku i zabawy.

Co idzie za wyższą jakością?

Niestety cena.. Jednak patrząc w przyszłość tej pościeli i fakt, że miałaby służyć dziecku jak najdłużej myślę, że warto jest przemyśleć ten wybór.

Jeśli więc stawiasz na najwyższą jakość, bawełna premium to materiał, który na pewno spełni Twoje oczekiwania i nigdy nie straci na wyglądzie.

Share this post
  , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisane materiały